«Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնի պատվավոր հյուր, «Օսկար» մրցանակի կրկնակի դափնեկիր Քեւին Սփեյսին այցելել է Երեւանի կոնյակի գործարան եւ ARARAT թանգարան:
Սերգեյ Խաչատրյանը դիմավորում է Քեվին Սփեյսիին | Լուսանկարը՝ ARARAT
Դերասանին ներկայացրել են հայկական կոնյակագործության հարուստ անցյալը: Սփեյսին նկատել է, որ ARARAT թանգարանը վայր է, որտեղ ոչ միայն պահպանում են պատմությունը, այլեւ շարունակ հարստացնում են այն նոր տարրերով:
Մի պահ թվում էր, որ թանգարանում պահվող նախագահական տակառների կողքով քայլելիս Քեւին Սփեյսին փորձում էր գտնել House of Card սերիալում իր մարմնավորած ԱՄՆ «նախագահ» Ֆրենք Անդերվուդի տակառը:
Սա, իհարկե, կատակ է, իսկ իրականությունն այն է, որ Սփեյսիին մատուցվեց ARARAT կոնյակի հիմքով պատրասված Armenian Beauty կոկտեյլը, որը հենց այնպես չէր ընտրված. «Օսկարներից» մեկը Սփեյսին ստացել էր American Beauty ֆիլմի համար:
Քեւին Սփեյսին եղավ նաեւ թանգարանի գանձարանում, որտեղ պահվում է Երեւանի կոնյակի գործարանի արտադրանքի բացառիկ հավաքածուն՝ 1907 թվականից սկսած:

Kevin Spacey, the guest of honor of the Golden Apricot Film Festival, two-time Oscar winner, visited Yerevan Brandy Factory and ARARAT Museum.
Sergey Khachatryan welcomes Kevin Spacey | Image by: ARARAT
The actor was familiarized with the rich past of Armenian brandy production. Spacey noted that the ARARAT Museum is a place where the history is not only preserved, but is constantly enriched with new elements.
At one point, it looked like Kevin Spacey was trying to find a cask of U.S. “President” Frank Underwood, whom he played in “House of Cards,” as he walked past the presidential casks stored in the museum.
This is a joke, of course, but the reality is that Spacey was served an “Armenian Beauty” cocktail made with ARARAT brandy, which was not chosen for nothing. Spacey won one of the Oscars for the movie “American Beauty.”
Kevin Spacey was also in the Treasury of the Museum, where a unique collection of Yerevan Brandy Factory products from 1907 is kept.
The actor left the ARARAT Museum with a special gift: ARARAT Charles Aznavour Signature Blend brandy.