Փակվել է Լոնդոնի բարձր խոհանոցի առաջին հայկական Lusin ռեստորանը, որը ներքին գործերի նախարարության աշխատակիցների ստուգայցից հետո տուգանվել էր 60 հազար ֆունտ ստեռլինգով:
Standard թերթը գրում է, որ Lusin-ի տերերը, որտեղ «հայտնի բալի քյաբաբն» արժեր 46 ֆունտ, տուգանվել են չորս անօրինական աշխատակիցների՝ Ուզբեկստանի եւ Ղազախստանի քաղաքացիների հայտնաբերելուց հետո։
Lusin ռեստորանը բացվել էր Լոնդոնի Մեյֆեյր թաղամասում 2022 թվականի հոկտեմբերին՝ հյուրերին առաջարկելով Միշլենի երկու աստղ ունեցող շեֆի կողմից մշակված ճաշացանկը:

Первый в Лондоне армянский ресторан высокой кухни Lusin, оштрафованный на 60 000 фунтов после рейда сотрудников министерства внутренних дел, закрылся.
Газета Standard пишет, что владельцы Lusin, в котором «знаменитый вишневый кебаб» стоил 46 фунтов, были оштрафованы после обнаружения четверых нелегальных сотрудников - граждан Узбекистана и Казахстана.
Ресторан Lusin открылся в престижном лондонском районе Мэйфейр в октябре 2022 года, предлагая гостям меню, составленное шеф-поваром, удостоенным двух звезд Мишлен.