Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիր եւ հիմնական բաժնետեր Մարկ Ցուկերբերգը հայտնել է, որ սկսել է մսատու կովեր բուծել իր ռանչոյում «աշխարհի ամենաբարձր որակի տավարի միս արտադրելու համար»:
Ցուկերբերգը նշել է, որ բուծում է «վագյու» եւ «անգուս» տեսակի կենդանիներ, որոնք ուտում են մակադամիա ընկույզ եւ խմում են գարեջուր, որոնք աճեցվում եւ արտադրվում են ռանչոյում:
«Մենք ցանկանում ենք, որ ամբողջ գործընթացը լինի տեղական եւ ուղղահայաց ինտեգրված: Յուրաքանչյուր կով ամեն տարի ուտում է 5,000-ից 10,000 ֆունտ սնունդ՝ դա պահանջում է շատ մեծ քանակի մակադամիայի ծառեր ունենալ: Մենք դեռ ճանապարհի սկզբում ենք, բայց սա իմ բոլոր նախագծերից ամենահամեղն է»,- ասել է Facebook-ի ղեկավարը։

Основатель и основной акционер социальной сети Facebook Марк Цукерберг сообщил, что начал разводить скот на своем ранчо, чтобы «производить говядину самого высокого качества в мире».
Цукерберг отметил, что разводит сорта «вагю» и «ангус», и животные будут расти, поедая орехи макадамия и запивая их пивом, которые растут и производятся на ранчо.
«Мы хотим, чтобы весь процесс был локальным и вертикально интегрированным. Каждая корова съедает 5 000–10 000 фунтов еды каждый год, так что это много акров деревьев макадамии. Мы все еще находимся в начале пути, но это самый вкусный из всех моих проектов», - заявил глава Facebook.