Menu Group-ը հայտարարել է Eda.ua նախագծի ձեռքբերման մասին:
Ծառայության ձեռքբերման մասին «Կոմերսանտ»-ին պատմել են Menu Group-ի հիմնադիր եւ CEO Վահան Քերոբյանը եւ SOL Ventures-ի կառավարիչ գործընկեր Լեւոն Հովհաննիսյանը:
«Մեկնարկել է Eda.ua բիզնեսի աստիճանական ինտեգրման գործընթացը Menu Group-ի էկոհամակարգ, որը պետք է ավարտվի առաջիկա ամիսներին»,- ասել է Լեւոն Հովհաննիսյանը:
Ուկրաինական շուկայում Menu Group-ը գործարկելու է Menu.ua ծառայությունը, որը սնունդ է առաքելու Կիեւում եւ այլ քաղաքներում:
Menu Group-ը գործում է Բելառուսում, Վրաստանում եւ Հայաստանում:
Վահան Քերոբյանի խոսքով՝ ընկերությունը նախկինում ներգրավել էր $6 միլիոն, որի կեսը 2017-ին ներդրվել էին Լեւոն Հովհաննիսյանն ու այլ ներդրողներ:
Հաջորդ երկու տարիներին Menu Group-ը զարգացման համար նախատեսում է $10 մլն-ի ներդրումներ կատարել, տեղեկացրել է Վահան Քերոբյանը:
«Մենք հետաքրքրված ենք նաեւ ռուսական շուկայով: Մենք տեսնում ենք մեծ ներուժ, հատկապես փոքր քաղաքներում, քանի որ Yandex.Food-ը եւ Delivery Club-ը հիմնականում հետաքրքրված են Մոսկվայով եւ Սանկտ Պետերբուրգով»,- նշել է նա:

Menu Group объявила о приобретении проекта Eda.ua.
О приобретении сервиса «Коммерсантъ» рассказали основатель и CEO Menu Group Ваган Керобян и управляющий партнер SOL Ventures Левон Оганесян.
«Начался процесс поэтапной интеграции бизнеса Eda.ua в единую экосистему Menu Group, который должен завершиться в ближайшие месяцы»,- сказал Левон Оганесян.
На рынке Украины Menu Group запустит сервис Menu.ua, который будет доставлять еду в Киеве и других городах, в перспективе на него будет перенаправляться трафик с Eda.ua.
Menu Group работает в Белоруссии, Грузии и Армении.
По словам Вагана Керобяна, компания ранее привлекла $6 млн, половину их которых в 2017 году вложили Левон Оганесян и другие инвесторы. В ближайшие два года Menu Group планирует инвестировать в развитие $10 млн, сообщил Ваган Керобян.
«Мы с интересом смотрим и на российский рынок. Видим большой потенциал, особенно в небольших городах, так как «Яндекс.Еда» и Delivery Club слишком увлечены Москвой и Санкт-Петербургом», - сказал он.