Menu Group-ը հայտարարել է Eda.ua նախագծի ձեռքբերման մասին:
Ծառայության ձեռքբերման մասին «Կոմերսանտ»-ին պատմել են Menu Group-ի հիմնադիր եւ CEO Վահան Քերոբյանը եւ SOL Ventures-ի կառավարիչ գործընկեր Լեւոն Հովհաննիսյանը:
«Մեկնարկել է Eda.ua բիզնեսի աստիճանական ինտեգրման գործընթացը Menu Group-ի էկոհամակարգ, որը պետք է ավարտվի առաջիկա ամիսներին»,- ասել է Լեւոն Հովհաննիսյանը:
Ուկրաինական շուկայում Menu Group-ը գործարկելու է Menu.ua ծառայությունը, որը սնունդ է առաքելու Կիեւում եւ այլ քաղաքներում:
Menu Group-ը գործում է Բելառուսում, Վրաստանում եւ Հայաստանում:
Վահան Քերոբյանի խոսքով՝ ընկերությունը նախկինում ներգրավել էր $6 միլիոն, որի կեսը 2017-ին ներդրվել էին Լեւոն Հովհաննիսյանն ու այլ ներդրողներ:
Հաջորդ երկու տարիներին Menu Group-ը զարգացման համար նախատեսում է $10 մլն-ի ներդրումներ կատարել, տեղեկացրել է Վահան Քերոբյանը:
«Մենք հետաքրքրված ենք նաեւ ռուսական շուկայով: Մենք տեսնում ենք մեծ ներուժ, հատկապես փոքր քաղաքներում, քանի որ Yandex.Food-ը եւ Delivery Club-ը հիմնականում հետաքրքրված են Մոսկվայով եւ Սանկտ Պետերբուրգով»,- նշել է նա:

Menu Group has announced the acquisition of Eda.ua project.
Founder and CEO of Menu Group Vahan Kerobyan and Managing Partner of SOL Ventures Levon Oganesyan told about the acquisition of the service in an interview to Kommersant.
“We have started the process of stage-by-stage integration of Eda.ua in a unified ecosystem of Menu Group, which should be finished in the coming months,” Levon Oganesyan said.
Menu Group will launch Menu.ua service in Ukraine, which will supply food in Kiev and other cities, and the redirection of traffic from Eda.ua is previewed.
Menu Group operates in Belarus, Georgia and Armenia.
According to Vahan Kerobyan, the company has raised USD 6m investment, half of which was invested by Levon Oganesyan and other investors in 2017. The company plans to invest USD 10m in Menu Group in the coming 2 years, Vahan Kerobyan said.
“We are interested in the Russian market. We see significant potential, especially in small cities, as Yandex.Eda and Delivery Club are aiming mainly at Moscow and Saint Petersburg,” he said.