Երեւանի կոնյակի գործարանն իր նորարարական խմիչքի թողարկման շրջանակներում The Beatles Pub Yerevan-ի հետ համատեղ երեւանցիներին եւ մայրաքաղաքի հյուրերին ներկայացրեց մի շարք համերգներ, որոնց ընթացքում այցելուները ոչ միայն կարողացան վայելել լավ երաժշտություն, այլեւ համտեսել ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը։
Շարքի եզրափակիչ համերգը կայացավ մարտի 18-ին։ Այդ օրը FairWind ռոք խումբը ներկայացրեց թե ճանաչված հիթեր, թե բոլորովին նոր աշխատանքներ՝ այդ թվում «Սիրի» երգը։
«ARARAT-ի համար միշտ հետաքրքիր է որոնել եւ գտնել սպառողի հետ հաղորդակցման նոր ձեւաչափեր։ ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը հենց իր նորարարությամբ եւ բացառիկությամբ պարտավորեցրեց շուկայավարական այլընտրանքային գործիքներ կիրառել եւ նոր իմաստներ հաղորդել ARARAT-ի կողմից տարբեր երկրներում հաջողությամբ ներդրված փորձին։ Ուրախ ենք, որ The Beatles Pub Yerevan-ի հետ մեր համատեղ նախաձեռնությունը շատ ու շատ այցելուների համար վերածվեց ջերմ եւ անկեղծ հիշողությունների», - նշում է Երեւանի կոնյակի գործարանի արտահանման զարգացման ղեկավար Աննա Ջավադյանը։
«Ուրախ ենք, որ մեր փաբը այս նշանակալի իրադարձության մաս կազմեց։ Այս օրերին ARARAT կոնյակի հետ մեզ հասած մեղեդիները վստահաբար նոր գույներ ավելացրեցին մեր երեկոներին»,- պատմում է The Beatles Pub Yerevan-ի տնօրեն Ռուբեն Ալանակյանը։
«Լինելով քաջատեղյակ ARARAT հայկական կոնյակի արժեքներին եւ տեսլականին՝ այս համագործակցության հնարավորությունը մեզ՝ որպես FairWind երեւանյան ռոք խմբի համար, շատ ոգեւորիչ էր։ Երբ առաջին անգամ լսեցինք ARARAT Bourbon Cask-ի մասին, հասկացանք, որ այն էներգիան, այն լիցքերը եւ սերը, որը դրված է այդ աննախադեպ կոնյակի մեջ շատ մոտիկ է երաժշտությանը, որ մենք նվագում ենք։ Կարծում եմ, սա շատ գեղեցիկ համագործակցության օրինակ է», - նշում է FairWind խմբի մենակատար Վարդգես Հովեյանը։
ARARAT Bourbon Cask հայկական կոնյակը Երեւանի կոնյակի գործարանի եւս մեկ նորարարությունն է։ Ութ տարվա հնացման այս ARARAT հայկական կոնյակը նույնպես արտադրվել է համաձայն հայկական կոնյակագործության դասական եղանակի՝ բացառապես Հայաստանում աճեցված խաղողից։
ARARAT Bourbon Cask կոնյակն առաջին հայկական կոնյակն է, որը հնացվել է տակառներում, որոնցում մինչ այդ հնացվել է բուրբոն։

В рамках выпуска своего инновационного продукта Ереванский коньячный завод совместно с The Beatles Pub Yerevan представил ереванцам и гостям столицы серию концертов, во время которых посетители могли не только насладиться хорошей музыкой, но и продегустировать армянский коньяк ARARAT Bourbon Cask.
Итоговый концерт серии состоялся 18 марта. В этот день рок-группа FairWind исполнила как известные хиты, так и совершенно новые работы, включая песню «Սիրի» («Люби»).
«Для ARARAT всегда интересно искать и находить новые форматы коммуникации с потребителем. Армянский коньяк ARARAT Bourbon Cask своей инновационностью и уникальностью в некотором смысле обязал нас применить альтернативные маркетинговые инструменты и придать новые смыслы успешному опыту, внедренному ARARAT в разных странах. Мы рады, что наша совместная инициатива с The Beatles Pub Yerevan превратилась в теплые и искренние воспоминания для множества посетителей», - отметила менеджер по развитию экспорта Ереванского коньячного завода Анна Джавадян.
«Мы рады, что наш паб стал частью этого знаменательного события. В рамках концертов мелодии, звучавшие у нас в сопровождении коньяка ARARAT, безусловно, добавили новые краски в наши вечера», - поделился директор The Beatles Pub Yerevan Рубен Аланакян.
«Будучи хорошо знакомыми с ценностями и видением армянского коньяка ARARAT, возможность этого сотрудничества стала для нас, как для ереванской рок-группы FairWind, показалась очень вдохновляющей. Когда мы впервые услышали об ARARAT Bourbon Cask, мы поняли, что та энергия, тот заряд и любовь, вложенные в этот уникальный коньяк, очень близки к музыке, которую мы исполняем. Думаю, это прекрасный пример красивого сотрудничества», - отметил солист группы FairWind Вардгес Овеян.
ARARAT Bourbon Cask – еще одна инновация Ереванского коньячного завода - 8-летний армянский коньяк ARARAT, произведенный из выращенного исключительно в Армении отборного винограда по всем канонам классического армянского коньякоделия.
ARARAT Bourbon Cask – это первый в истории армянский коньяк, выдержанный в бочках, в которых ранее выдерживался бурбон.