Սեպտեմբերի 2-ին Երեւանի կոնյակի գործարանում ներկայացվել է ARARAT-ի համային շարքի նոր արտադրանքը՝ ARARAT Cherry-ն։
«Այսօրվա երեկոն նշանավորում է մեր նոր արտադրանքը՝ ARARAT Cherry-ն, որն արդեն մոտ երկու ամիս է հասանելի է մեր սպառողներին։
Բիզնես տեսանկյունից սա, իհարկե, բավականին կարճ ժամկետ է լիարժեք դատողությունների համար, բայց առաջին արձագանքներն իրապես խոստումնալից են։
Վստահ եմ, որ 2019 թ. մեկնարկած ARARAT Flavors շարքի ռազմավարությունն այս արտադրանքով եւս կբացի նորանոր հեռանկարներ թե՛ ARARAT-ի դասական տեսականու, թե՛ համահոտային շարքի համար»,- ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։
ARARAT Cherry խմիչքն ունի 30% թնդություն եւ առանձնանում է փափուկ, կլորավուն համով, շաքարապատ բալի ստվերներով, որոնք վերածվում են երկարատեւ եւ աստիճանաբար բացահայտվող շոկոլադով երանգավորված հետհամի, ինչի շնորհիվ այս խմիչքը կարելի է վայելել թե' մաքուր մատուցմամբ, թե' կոկտեյլներում։
ARARAT Cherry-ն գալիս է համալրելու ARARAT Flavors շարքը, որում ներառված են ավելի վաղ թողարկված եւ արդեն իսկ սիրված ARARAT Apricot-ը եւ ARARAT Coffee-ն։
Երեկոյի ընթացքում Phoenix, Kong, Minas եւ The Kond House բարերի բարմենները հյուրերին ներկայացրեցին ARARAT Cherry-ի հիմքով հատուկ պատրաստված կոկտեյլներ։

2 сентября на Ереванском коньячном заводе был представлен ARARAT Cherry - новый продукт линейки ARARAT Flavors.
«Сегодняшний вечер посвящен нашему новому продукту - ARARAT Cherry, который вот уже два месяца доступен потребителям.
С точки зрения бизнеса это, конечно, достаточно короткий срок, однако первые отклики весьма многообещающие.
Уверен, что этим продуктом запущенная в 2019 году стратегия ARARAT Flavors откроет новые перспективы как для классической, так и вкусовой линеек ARARAT», - сказал исполнительный директор Ереванского коньячного завода Сергей Хачатрян.
30-градусный ARARAT Cherry обладает округлым, мягким вкусом с нотами засахаренной вишни, который переходит в долгое и постепенно раскрывающееся послевкусие, оттеняемое нотками шоколада, благодаря чему напитком можно наслаждаться как в чистом виде, так и в коктейлях.
ARARAT Cherry дополняет линейку ARARAT Flavors, включающую ранее выпущенные и уже полюбившиеся ARARAT Apricot и ARARAT Coffee.
В течение вечера бармены ереванским баров Phoenix, Kong, Minas и The Kond House представили гостям коктейли, приготовленными на основе ARARAT Cherry.