ARARAT Նաիրի կոնյակը ոսկե մեդալ է նվաճել Լոնդոնում կայացած ալկոհոլային խմիչքների IV մրցույթում (London Spirits Competition):
Այս մրցույթը գնահատում է ալկոհոլային խմիչքներն ըստ երեք չափանիշների՝ որակ, գին եւ արտաքին ձեւավորում։
Մրցույթին ներկայացված էին նմուշներ ալկոհոլային խմիչքների հարուստ ավանդույթներ ունեցող մի շարք երկրներից՝ այդ թվում Ֆրանսիայից, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներից, Իսպանիայից, Իռլանդիայից, Միացյալ Թագավորությունից եւ այլն: Մրցույթի միջազգային հանձնաժողովն ուսումնասիրել էր հարյուրավոր նմուշներ: Ըստ մրցույթի կանոնների, հանձնաժողովը յուրաքանչյուր նմուշը գնահատում է 0-100 միավոր սանդղակով, եւ միայն 90-ից ավել միավորի դեպքում խմիչքը կարող է հավակնել բարձրագույն մրցանակի։
«Միջազգային մրցույթներին մասնակցությամբ, ARARAT կոնյակները, կարծես, հաստատում են «Եկավ, տեսավ, հաղթեց» կարգախոսը։ Սա, իհարկե, թեբ ուրախալի է եւ թե´ պարտավորեցնող։ Բացի այդ, վերջերս արտաքին տեսքը վերափոխած ARARAT-ի համար շատ խորհրդանշական էր արժանանալ միջազգային հանձնաժողովի բարձր գնահատականի նաեւ արտաքին տեսքի համար։ Հայաստանի պոետիկ անունը կրող այս կոնյակի հաղթանակը, կարծում եմ, առավել քան երբեւէ կարեւոր էր յուրաքանչյուրիս համար»,- ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Զարուհի Սարիբեկյանը։
1967 թվականին ստեղծված ARARAT Նաիրի կոնյակը արժանացել է 30-ից ավելի ոսկե մեդալների աշխարհի ամենահեղինակավոր մրցույթներում։
ARARAT տեսականու «Դվինը», «Ախթամարը», ARARAT Apricot-ը եւ ARARAT Coffee-ն արժանացել են մրցույթի արծաթե մրցանակի։

Коньяк ARARAT Наири завоевал золотую медаль на IV Лондонском конкурсе спиртных напитков (London Spirits Competition).
Этот исключительный в своем роде конкурс оценивает алкогольные напитки по трем критериям: качество, цена и внешнее оформление.
Обладающий большой географией участников London Spirits Competition в этом году принимал участников из стран с впечатляющими традициями спиртных напитков. За призовые места соревновались напитки из Франции, США, Испании, Ирландии и других государств. Международное жюри конкурса рассмотрело сотни образцов со всего мира. По правилам конкурса, каждый образец оценивался по шкале от 1 -100, и только в случае 90 баллов и выше напиток мог претендовать на высшие награды конкурса.
«Последние победы коньяка ARARAT на международных конкурсах, кажется, иллюстрируют известный афоризм «Пришел. Увидел. Победил». Это конечно, бесконечно радует и не менее сильно обязывает. Более того, для ARARAT, который совершенно недавно сменил внешний образ, было очень важно завоевать международное признание в том числе благодаря дизайну бутылок и этикеток. Думаю, победа коньяка, названного поэтическим именем Армении, как никогда важна для каждого из нас», - отметила менеджер по коммуникациям Ереванского коньячного завода Заруи Сарибекян.
Созданный в 1967 году коньяк «Наири» удостоен свыше 30 золотых медалей на разных влиятельных международных конкурсах.
Коньяки ARARAT Двин, Ахтамар, а также напитки ARARAT Apricot и ARARAT Coffee получили серебряные награды конкурса.