Օգոստոսի 9-ից 10-ը Հայաստանի Խաղողագործության եւ գինեգործության հիմնադրամը (ՀԽԳՀ) հայկական 9 գինեգործական ընկերությունների գինու 55 տեսակ կներկայացնի Գերմանիայի Weinsommer գինու փառատոնում:
Weinsommer կազմակերպում է Lerch Wein & Co ընկերությունը, որը հնարավորություն է տալիս տարբեր երկրների գինեգործական ընկերություններին ներկայացնել իրենց արտադրանքը գինեսերներին, գինու մասնագետներին, HoReCa հատվածի ներկայացուցիչներին եւ գինու պոտենցիալ սպառողներին՝ Հարավային Գերմանիայից, Շվեյցարիայից եւ Ավստրիայից։
Weinsommer 2019-ի հատուկ հյուրն է Հայաստանն։ Ըստ կազմակերպիչների, երկրի ընտրությունն արվել է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի հարուստ գինեգործական պատմությունն ու ավանդույթները եւ հայկական գինիների յուրահատուկ համահոտային հատկանիշները։

9-10 августа Фонд виноградарства и виноделия Армении представит 55 видов вина от девяти армянских производителей на винном фестивале Weinsommer в Германии.
Weinsommer дает возможность виноделам из разных стран представить свою продукцию винным специалистам, представителям HoReCa, любителям и потенциальным потребителям вина из Южной Германии, Швейцарии и Австрии.
Специальным гостем Weinsommer-2019 является Армения. По словам организаторов, при выборе страны учитывались богатая винодельческая история Армении и вкусоароматические свойства армянских вин.