Օգոստոսի 9-ից 10-ը Հայաստանի Խաղողագործության եւ գինեգործության հիմնադրամը (ՀԽԳՀ) հայկական 9 գինեգործական ընկերությունների գինու 55 տեսակ կներկայացնի Գերմանիայի Weinsommer գինու փառատոնում:
Weinsommer կազմակերպում է Lerch Wein & Co ընկերությունը, որը հնարավորություն է տալիս տարբեր երկրների գինեգործական ընկերություններին ներկայացնել իրենց արտադրանքը գինեսերներին, գինու մասնագետներին, HoReCa հատվածի ներկայացուցիչներին եւ գինու պոտենցիալ սպառողներին՝ Հարավային Գերմանիայից, Շվեյցարիայից եւ Ավստրիայից։
Weinsommer 2019-ի հատուկ հյուրն է Հայաստանն։ Ըստ կազմակերպիչների, երկրի ընտրությունն արվել է՝ հաշվի առնելով Հայաստանի հարուստ գինեգործական պատմությունն ու ավանդույթները եւ հայկական գինիների յուրահատուկ համահոտային հատկանիշները։

The Vine and Wine Foundation of Armenia (VWFA) will present 55 wines of 9 Armenian wineries at Weinsommer wine festival on 9-10 August, Germany.
Weinsommer has been organized by Lerch Wein & Co, which gives winemaking companies from different countries the opportunity to introduce their wines to winelovers, wine experts, HoReCa representatives and potential wine consumers from Southern Germany, Switzerland and Austria.
Armenia is the special guest of Weinsommer 2019. According to the organizers, the country was chosen taking into account Armenia’s rich wine-making history and culture, as well as the appealing characteristics of Armenian wines.