Երեւանի կոնյակի գործարանի վարպետների կողմից ստեղծվել է նոր ARARAT Special Blend 12 տարեկան հայկական կոնյակը, որն առանձնանում է մեղմ եւ թավշյա համով, որն աստիճանաբար վերածվում է ազնվական հետհամի՝ սալորաչրի ու մուգ շոկոլադի նրբերանգներով եւ թեթեւ տտիպությամբ վերջում։
ARARAT շարքի համար հազվադեպ այս տարիքը՝ 12 տարի, ընդգծում է ARARAT Special Blend 12 կոնյակի եզակիությունը եւ արտահայտում է օրգանոլեպտիկ անփոխարինելի հատկություններ։
ARARAT Special Blend 12 հայկական կոնյակը նրբորեն համալրում է Special Blend հավաքածուն, որը գործարկվել է է մի քանի տարի առաջ հատուկ ARARAT թանգարանի համար եւ արդեն ներառում է 10 եւ 25 տարեկան կոնյակներ, ինչպես նաեւ ARARAT Special Blend 18 սահմանափակ թողարկումը։
«Մենք մեծ պատասխանատվությամբ եւ ջերմությամբ ենք ներկայացնում այս կոնյակը, որը ստեղծվել է ի նշան մեր խորին հարգանքի յուրաքանչյուր այցելուի նկատմամբ, ով անցնում է ARARAT թանգարանի շեմը։ ARARAT Special Blend 12-ը մարմնավորում է այն ամենը, ինչով առանձնանում է ARARAT թանգարանը՝ դարավոր վարպետություն, հարուստ ավանդույթներ, ժամանակակից ընկալումներ եւ անկեղծ երախտագիտություն յուրաքանչյուր հյուրի հանդեպ», – ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի վաճառքի եւ շուկայավարության տնօրեն Անուշ Համբարձումյանը։
ARARAT թանգարանում գործում է արտադրանքի անհատականացման եզակի հնարավորություն, ինչպես ARARAT Special Blend 12-ի, այնպես էլ ամբողջ Special Blend շարքի համար։

Созданный мастерами Ереванского коньячного завода новый коньяк ARARAT Special Blend 12 лет отличается мягким и бархатистым вкусом, переходящим благородное послевкусие с нотками чернослива, чёрного шоколада и легкой терпкостью в конце.
Редкий для гаммы ARARAT возраст коньяка ARARAT Special Blend 12 подчеркивает его уникальность и обеспечивает неповторимую органолептику.
Армянский коньяк ARARAT Special Blend 12 лет элегантно дополняет запущенную несколько лет назад специально для Музея ARARAT коллекцию Special Blend, в которой уже присутствуют 10-летний и 25-летний коньяки, а также ограниченная серия ARARAT Special Blend 18 лет.
«Мы с особым трепетом представляем этот коньяк, созданный в знак уважения к каждому, кто пересекает порог Музея АРАРАТ. ARARAT Special Blend 12 воплощает в себе всё, за что ценят музей ARARAT: вековое мастерство, глубокие традиции, современные грани наследия и искреннюю признательность каждому гостю», - сказала директор по продажам и маркетингу Ереванского коньячного завода Ануш Амбарцумян.
В Музее ARARAT как для ARARAT Special Blend 12, так для всей линейки Special Blend действует уникальная опция персонализации продукта.