Հայտնի ֆուտբոլիստ, ՖԻՖԱ-ի դեսպան Դավիդ Տրեզեգեն այցելել է ARARAT թանգարան:
Դավիդ Տրեզեգեն 1998 թվականի Աշխարհի եւ 2000 թվականի Եվրոպայի չեմպիոն է Ֆրանսիայի հավաքականի կազմում: 2000 թվականի առաջնության եզրափակիչ խաղում հա «ոսկե» գնդակ խփեց Իտալիայի հավաքականի դարպասը: 2000-2010 թթ.
Դավիդ Տրեզեգեն հանդես է եկել «Յուվենտուս»-ի կազմում:
Թանգարանում հյուրին ներկայացրել են ARARAT հայկական կոնյակի դարավոր ժառանգությունը, նա ծանոթացել է կոնյակների բացառիկ հավաքածուին՝ նախորդ դարասկզբի առաջին նմուշներից մինչ մեր օրեր:
Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը Դավիդ Տրեզեգեին է նվիրել բացառիկ անվանական David Trezeguet կոնյակ՝ պատրաստված 1977 թվականի սպիրտերից (ֆուտբոլիստի ծննդյան տարեթիվը):
Դավիդ Տրեզեգեն Հայաստան է ժամանել «Յուվենտուս-Արմենիա» ֆուտբոլային ակադեմիայի շնորհանդեսին մասնակցելու նպատակով:

Знаменитый футболист, посол ФИФА Давид Трезеге посетил в Ереване музей ARARAT.
Давид Трезеге стал чемпионом мира 1998 года и Европы 2000 года в составе сборной Франции. В финальном матче чемпионата Европы 2000 года он забил «золотой» мяч в ворота сборной Италии. В 2000-2010 гг. Давид Трезеге выступал за «Ювентус».
В музее гостю представили многовековое наследие армянского коньяка ARARAT, он ознакомился с эксклюзивной коллекцией коньяков - от первых образцов начала прошлого века до наших дней.
Исполнительный директор Ереванского коньячного завода Сергей Хачатрян подарил Давиду Трезеге именной коньяк David Trezeguet, изготовленный из спиртов 1977 года (года рождения футболиста).