Մայիսի 20-ին ARARAT լեգենդար հայկական կոնյակը Դվին հյուրանոցի “One & Only” թատրոնում կազմակերպել էր Շառլ Ազնավուրին նվիրված “ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial” միջոցառումը։
Այն հարգանքի յուրատեսակ տուրք էր անգերազանցելի երաժիշտ, արտիստ, բարերար եւ դիվանագետ Շառլ Ազնավուրին, ինչպես նաեւ եւս մեկ առիթ բացահայտելու մաեստրոյի թողած հսկայական ժառանգությունը եւ վարպետության նոր եզրերը։
Երեկոյի հատկանշական պահերից էր մաեստրոյի հուզական աշխարհը բացահայտող փորձառությունը։ Կիսվելով իրենց տպավորություններով՝ հյուրերը արհեստական բանականության միջոցով րոպեների ընթացքում կարողացան ստեղծել իրենց երեկոն հիշարժան դարձնող «Դրվագը»։
ARARAT-ի կողմից մշակված https://aznavourcentennial.araratbrandy.com/explore հատուկ հարթակը հուզական յուրատեսակ լրացում է ARARAT-ի եւ Շառլ Ազնավուրի 2017 թվականին նախաձեռնված համատեղ նախագծի համար, որի արդյունքում ստեղծվեց ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը։
Բացառիկ կուպաժը բաղկացած է հազվագյուտ հնագույն սպիրտներից, որոնք արտացոլում են Շառլ Ազնավուրի ստեղծագործական ուղու կարեւորագույն պահերը:
1956: Առաջին հաղթանակի նոտաներ
Շառլ Ազնավուրի դեբյուտը Փարիզի Օլիմպիա համերգասրահում
1960: Համաշխարհային փառքի նոտաներ
“Je m'voyais déjà” երգի ստեղծումը, որի շնորհիվ Շառլ Ազնավուրը հայտնի դարձավ ողջ աշխարհում
1981: Հավերժական սիրո նոտաներ
“Une vie d'amour” (Հավերժական սեր) դասական հիթի ստեղծումը
ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակի բացառիկ կուպաժն իր մեջ ամբողջացնում է հենց այս տարեթվերի սպիրտները։
Միջոցառման ընթացքում կազմակերպված համտեսի ընթացքում հյուրերը հնարավորություն ունեցան բացահայտելու ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը։
ARARAT ուլտրա-պրեմիում շարքի վառ կոնյակներից մեկը՝ ARARAT Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը, ներկայացված է ARARAT ապրանքանիշի հիմնական բոլոր շուկաներում եւ առանձնանում է էլեգանտ փաթեթավորմամբ, որի արտիստիկ լուծումները հաստատել է հենց ինքը՝ մաեստրոն։ Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակի առիթով կոնյակի փաթեթավորման վրա կատարվել են նրբագեղ լրացումներ՝ խորհրդանշական այս տարին առավել ընդգծելու համար։
«Ազնավուրի մասին զրույցները ժամանակ եւ սահմաններ չեն ճանաչում։ Նա ժամանակից անդին է, բայցեւ հավերժ ժամանակակից։ Նա երգել է բոլորի համար, միեւնույն ժամանակ զրույց տանելով յուրաքանչյուրիս հետ։ Իր մասին խոսելիս նա ասում էր, որ իր պարտքն ու անձնական ցանկությունն է կիսվել անկեղծությամբ եւ քնքշությամբ։ Այսօր մենք պատվում ենք Ազնավուրին եւ խոնարհվում այն հավերժական սիրո, անկեղծության եւ վարպետության առջեւ, որոնցով նա այդքան անձնվիրաբար կիսվել է։
Անսահման ուրախ եմ, որ այս նշանակալից տարում ARARAT հայկական կոնյակը «Ազնավուր» հիմնադրամի հետ հովանավորում է նաեւ մաեստրոյին նվիրված միջոցառումների մի ամբողջ շարք։ Համոզված եմ, որ Լեգենդը հավերժ կապրի։ Իսկ ARARAT-ի հետ համատեղ պատմությունը կշարունակի բացահայտել Լեգենդների նոր եզրերը»,- ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։

20 мая легендарный армянский коньяк ARARAT провел в театре “One & Only” гостиницы Seven Visions мероприятие “ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial”.
“ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Maestro’s Centennial” – это своеобразный оммаж бренда музыканту, артисту, филантропу и дипломату Шарлю Азнавуру и дополнительный повод по-новому раскрыть наследие маэстро и новые грани его мастерства.
Одним из интересных эпизодов вечера стало приглашение в мир эмоций маэстро.
Каждый из гостей, поделившись своим настроением и впечатлениями, мог с помощью искусственного интеллекта в течение нескольких минут создать и запечатлеть свой уникальный Момент.
Разработанная ARARAT платформа https://aznavourcentennial.araratbrandy.com/explore – своеобразное эмоциональное продолжение инициированного еще в 2017 году совместного проекта ARARAT и маэстро Шарля Азнавура, результатом которого стал коньяк ARARAT Charles Aznavour Signature Blend.
Уникальный купаж стал отражением не только общих ценностей, но и неповторимо представил три основные вехи творческой биографии маэстро:
1956 год. Дебют Шарля Азнавура в концертном зале Олимпия в Париже;
1960 год. Создание песни Je m'voiais deja, благодаря которой Азнавур стал известен во всем мире
1981 год. Появление классического хита Une vie d'amour.
Уникальный букет коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend обеспечивают именно спирты этих лет, эхом отзываясь сквозь десятилетия.
Представленный на всех основных рынках бренда один из ярких коньяков ультра-премиум линейки ARARAT – коньяк ARARAT Charles Aznavour Signature Blend выделяется своей элегантной упаковкой, художественные решения которой также подтверждались лично маэстро, чья подпись, став неотъемлемой частью дизайна, символически венчает коллаборацию двух Легенд. По случаю 100-летия Шарля Азнавура в дизайн упаковки года внесены элегантные дополнения, подчеркивающие эту важную дату.
«Разговор об Азнавуре сложно ограничить рамками, временем или страной. Он был вне времени, но оставался современным всегда. Он пел для всех, но вел личный разговор с каждым из нас. Про себя он говорил, мой долг и мое вечное желание – поделиться со своей искренностью и нежностью. Сегодня мы вспоминаем Азнавура и преклоняемся перед вечной любовью, искренностью и мастерством, с которой он так щедро делился. Я бесконечно рад, что в этом знаменательном году армянский коньяк ARARAT совместно с фондом Азнавур поддерживает целую серию мероприятий, посвященных маэстро. Уверен, что память о легенде всегда будет жива. А совместная с ARARAT история продолжит раскрывать новые грани Легенд», - отметил исполнительный директор Ереванского коньячного завода Сергей Хачатрян.