Մարտի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի նստավայրում կայացել է Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակին նվիրված տոնակատարությունների մեկնարկն ազդարարող հանդիսավոր արարողությունը։ «Ազնավուր» հիմնադրամի հետ համագործակցության արդյունքում ARARAT կոնյակը ստանձնել է Շառլ Ազնավուրի 100-ամյակին նվիրված մի շարք միջոցառումների գլխավոր գործընկերոջ դերը։
Ազնավուրին նվիրված միջոցառումների շարքն իր լայն տարածումն է գտնելու թե՛ մայրաքաղաքում եւ թե՛ մարզերում, որի հիմնական նպատակն է Մաեստրոյի մշակութային ժառանգության պահպանումը, ինչպես նաեւ նրա բարեգործական գործունեության եւ արժեքների տարածումը։
Միջոցառման ընթացքում հարգանքի տուրք մատուցվեց Շառլ Ազնավուրին՝ վերհիշելով եւ վերարժեքավորելով նրա բացառիկ կյանքի ուղին՝ որպես արտիստ, գրող, հումանիստ եւ դիվանագետ։ Հյուրերին սպասում էր հատուկ ցուցադրություն, որտեղ ներկայացվեց Ազնավուրի բեմական հանդերձանքը։
Երեւանի կոնյակի գործարանը մշտապես գնահատել է Մաեստրոյի հանճարը՝ 2018թ․-ին ներկայացնելով Շառլ Ազնավուրի հավերժ ժառանգությունը վավերագրող ARARAT Charles Aznavour Signature Blend 25 տարեկան կոնյակը։ Այն իր մեջ ամփոփում է հազվագյուտ սպիրտներից ստացված ստեղծագործ կուպաժ, որոնք արտացոլում են Ազնավուրի ստեղծագործական ուղու կարեւորագույն դրվագները:
Միջոցառման ընթացքում հյուրերը վայելեցին ARARAT հայկական կոնյակը եւ նրա հիմքով պատրաստված կոկտեյլները, ինչպես նաեւ Charles Aznavour Signature Blend կոնյակը։

21 марта в резиденции президента Армении прошла официальная церемония открытия серии мероприятий, посвященных 100-летиию Шарля Азнавура.
В рамках тесного сотрудничества с фондом «Азнавур» легендарный армянский коньяк ARARAT выступит официальным партнером ряда мероприятий.
Посвященные юбилейному году мероприятия будут проводиться как в столице, так и в различных областях Армении. Их цель – представление наследия маэстро, а также трибьют его гуманитарной деятельности и высоким ценностям.
В ходе торжественной церемонии открытия юбилейного года было подчеркнуто не только многогранное творчество маэстро, но и его уникальный путь большого гуманиста и дипломата. Частью мероприятия стала уникальная экспозиция одного из сценических костюмов шансонье.
Отдавая дань уважения гению маэстро, Ереванский коньячный завод еще в 2018 году инициировал совместный с Шарлем Азнавуром проект – создание уникального коньяка ARARAT Charles Aznavour Signature Blend. Уникальный купаж включает редкие винтажные спирты, датированные годами, отражающими важные вехи в творчестве Шарля Азнавура.
В ходе мероприятия гости имели возможность продегустировать армянский коньяк ARARAT, а также коктейли, сделанные на его основе. Собравшиеся также могли насладиться уникальным коньяком Charles Aznavour Signature Blend.