Մոսկվայի միջազգային հեղինակավոր ProdExpo ցուցահանդեսում«Արմենիա Վայն» ընկերությունը, ինչպես ամեն տարի, ստանձնել էր աշխարհին հայկական գինին, կոնյակը եւ ազգային մշակույթը ներկայացնելու պատասխանատվությունը։
Լինելով տարածաշրջանում խոշոր արտադրող եւ տարիներ շարունակ զբաղեցնելով առաջատար դիրքեր գինեգործության ոլորտում՝ «Արմենիա Վայն» ընկերությունն այս տարի ներկայացրել է նաեւ իր 18 տարիների աշխատանքի արդյունքը՝ ձեռակերտ կոնյակի բույրով։
«Այս շրջափուլի մեկնարկն ընկերության համար անչափ պատասխանատու եւ կարեւոր էր. գործունեության առաջին օրերից մենք փայփայել ենք այս նպատակը՝ ստեղծել հայկական կոնյակ, որն իր ամբողջ էությամբ արվեստի նմուշ է ՝ ծնված սիրո, ազնվության եւ նվիրումի արդյունքում: Ընդամենը ամիսներ առաջ մենք ներկայացրեցինք կոնյակագործության այս սիմֆոնիան հայ հանրությանը, այսօր արդեն այն ճանաչում են նաեւ Հայաստանի սահմաններից դուրս», - ասել է
«Արմենիա Վայն»-ի կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը:
«V&M». այսպես է կոչվում ընկերության բացառիկ կոնյակը, որը պաշտոնապես ներկայացվեց միջազգային սպառողին մոսկովյան «ProdExpo» ցուցահանդեսի ընթացքում։
Ցուցահանդեսի մասնակիցներն ու խմիչքի գիտակները մեծ ոգեւորությամբ են խոսել «Արմենիա Վայն» ընկերության նոր կոնյակի մասին:
«Հիացած եմ. սա իսկապես հայկական կոնյակի պատմության մեջ ամբողջովին նոր ու յուրահատուկ օրինակ է, կարելի է նույնիսկ ասել մեկ քայլ առաջ շուկայից. սա մեզ համար հետաքրքիր բացահայտում էր», - ասել է ցուցահանդեսին մասնակցող ոլորտի գիտակներից մեկը:
«Արմենիա Վայն» ընկերության ճանապարհը մշտապես զուգորդվում է հայկական մշակույթի, պատմության եւ ավանդույթների հետ. բացառություն չէ նաեւ ProdExpo 2024-ը։ Ընկերության տաղավարում ցուցահանդեսի հինգ օրերի ընթացքում հայկական տերուարի համերն ու բույրերը միախառնվում էին հայկական դասական երաժշտության կենդանի հնչյունների հետ՝ ամբողջացնելով Հայաստանն աշխարհին լավագույն կերպով ներկայացնելու ընկերության նպատակը։

В Москве прошла ежегодная международная выставка «ПродЭкспо», собравшая под одной крышей большое количество участников, гостей и производителей.
Фото: «Армения Вайн»
Компания «Армения Вайн», как и каждый год, взяла на себя большую ответственность по представлению миру прекрасного армянского вина, коньяка и национальной культуры.
Являясь одним из крупных производителей в регионе и на протяжении многих лет занимая лидирующие позиции в виноделии, компания «Армения Вайн» в этом году представила также результат своей 18-летней работы ароматом коньяка ручной работы.
«Начало этого цикла было чрезвычайно ответственным и важным для компании. С первых дней нашей деятельности мы лелеяли эту цель - создать армянский коньяк, который является произведением искусства, рожденным в результате любви, честности и самоотверженности. Всего несколько месяцев назад мы представили армянской публике эту симфонию коньячного искусства, сегодня она известна уже за пределами Армении», - сказала коммерческий директор компании «Армения Вайн» Кристине Варданян.
«V&M»- так называется уникальный коньяк компании, официально представленный международному потребителю на московской выставке «ПродЭкспо».
Участники выставки и ценители напитков с большим восторгом рассказывают о новом коньяке от компании «Армения Вайн».
«Я в восторге - это действительно совершенно новый и исключительный образец в истории армянского коньяка, можно сказать, на шаг опержающий рынок. Для нас это было интересным открытием» - говорят эксперты отрасли, впервые продегустировавшие коньяк «V&M».
Путь компании «Армения Вайн» всегда сочетается с армянской культурой, историей и традициями, и «ПродЭкспо 2024» – не исключение. В течение 5 дней в павильоне компании вкусы и ароматы армянского терруара соединились с живым исполнением армянской классической музыки, исполняя цель компании - представить Армению миру лучшим образом.