Հուլիսի 9-ից 10-ը Սանկտ Պետերբուրգի Առաջին կադետական կորպուսի Մանեժում տեղի կունենա հայկական գինեգործությանը նվիրված ArmWine ցուցահանդեսը։
ArmWine 2023-ին կներկայանան 36 հայկական գինեգործական ընկերություններ եւ ավելի քան 200 գինիներ:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն 60 հայ գինեգործներ, հիմնադիրներ եւ արտադրության ղեկավարներ, էնոլոգներ, բրենդ ամբասադորներ, սոմելյեներ, գինեգործական տուրերի կազմակերպիչներ։
ArmWine-ի շրջանակներում Հայաստանի զբոսաշրջության կոմիտեն առանձին կներկայացնի էնոգաստրոնոմիկ տուրերի ոլորտում մասնագիտացած հայաստանյան տուրօպերատորներին։ Նաեւ կկայանա Անահիտ Կարապետյանի «Էնոգաստրոնոմիկ Հայաստան. համեղ արահետներ գինու սիրահարների համար» դասախոսությունը:

9–10 июля в петербургском Манеже Первого кадетского корпуса пройдет выставка ArmWine, посвященная армянскому виноделию.
На ArmWine 2023 будут представлены 36 виноделен Армении и более 200 вин.
В выставке примут участие 60 армянских виноделов, создателей и глав производств, энологов, бренд-амбассадоров, сомелье, организаторов винных туров.
В рамках ArmWine Комитет по туризму Армении проведет выставку, на которой будут представлены туроператоры, специализирующихся на эногастрономических турах. Анаит Карапетян проведет презентацию на тему «Эногастрономическая Армения: вкусные тропы для винолюбов».