ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ապրիլի 4-ին այցելել է Երևանի կոնյակի գործարան:
Երևանի կոնյակի գործարանի տնօրենների խորհրդի նախագահ Արա Գրիգորյանի ուղեկցությամբ նա եղել է ARARAT Թանգարանում, ծանոթացել է ARARAT հայկական կոնյակի պատմությանը եւ բացահայտել է կոնյակի ստեղծման նրբություններն ու նրա ժամանակակից եզրերը:
Թանգարանի նախագահական սրահում Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է իր անվանական տակառի հիմնադրման արարողությանը:
Նախագահը եղել է նաև Երևանի կոնյակի գործարանի գանձարանում, որտեղ պահվում է ARARAT կոնյակների բացառիկ հավաքածուն՝ նախորդ դարասկզբի առաջին նմուշներից մինչ մեր օրեր:

President of Armenia Vahagn Khachaturyan visited Yerevan Brandy Company on April 4.
Accompanied by Ara Grigoryan, Chairman of the Board of Directors of Yerevan Brandy Company, he visited ARARAT Museum, got familiarized with the history of ARARAT Armenian brandy and was introduced the nuances of brandy creation and its modern edges.
In the presidential hall of the Museum, Vahagn Khachaturyan participated in the ceremony of founding a barrel named after him.
The president also toured in the Treasury of Yerevan Brandy Company, where a unique collection of ARARAT brandy is kept - from the very first samples of the previous century up to our days.