Luding Group-ի գործադիր տնօրեն Էռնեստ Խաչատուրյանը ՌԲԿ-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ ընկերությունը կշարունակի առաջ մղել վրացական եւ հայկական գինիները Ռուսաստանում։
«Վրացական գինիների հզոր թրենդ ենք տեսնում։ Երկիրը սկսել է ակտիվորեն զարգացնել զբոսաշրջությունը, Ռուսաստանից բազմաթիվ հյուրեր են այցելել այն, եւ դա հանգեցրել է պահանջարկի կտրուկ աճի։ Միայն նախորդ տարի Վրաստանից ներկրել էինք գրեթե 5,5 մլն լիտր գինի։ Վրաստանում մեր հիմնական գործընկերը Askaneli ապրանքանիշն է, որը տեղական գինիների խոշորագույն արտադրողներից է: Աշխատում ենք նաեւ այլ վրացական գինեգործարանների հետ նոր պայմանագրեր կնքելու համար»,- ասել է Խաչատուրյանը։
«Երկրորդ միտումը Հայաստանում գինեգործությունն է։ Այն արագ զարգանում է վերջին տարիներին։ Մեր գործընկերները՝ Karas-ը, Armenia Wine-ը եւ ուրիշները մշտապես բարելավում են արտադրության որակը, եւ նրանց հետ համագործակցելով՝ մենք շուկային առաջարկում ենք իսկապես հետաքրքիր, այդ թվում՝ բացառիկ գինիներ։ Հայաստանի եւ Վրաստանի գինիները ներկայությունը ռուսաստանյան վաճառակետերի, բարերի ու ռեստորաններում աճելու է։ Նրանք հսկայական ներուժ ունեն»,- ասել է Luding Group-ի գործադիր տնօրենը:

Исполнительный директор Luding Group Эрнест Хачатурян в интервью РБК сказал, что компания продолжит активное продвижение в России грузинских и армянских вин.
«Мы видим мощный тренд на грузинские вина. Страна начала активно развивать туризм, ее посетило много гостей из России, в том числе и это привело к резкому росту спроса. Только за прошлый год мы импортировали почти 5,5 млн литров вина из Грузии. Наш ключевой партнер в Грузии - бренд Askaneli, один из крупнейших местных производителей вин. Также мы работаем над новыми контрактами с другими грузинскими винодельнями», - сказал Хачатурян.
«Второй тренд - виноделие Армении. Оно интенсивно развивается в последние годы. Наши партнеры - Karas, Armenia Wine и другие - неизменно повышают качество производства, и в сотрудничестве с ними мы предлагаем рынку по-настоящему интересные вина, в том числе уникальные. Присутствие вин из Армении и Грузии будет увеличиваться в ассортименте российских торговых точек, баров и ресторанов. Потенциал для этого у них огромный», - отметил исполнительный директор Luding Group.