Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ պատվիրակության անդամները մարտի 3-ից 4-ը Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի ընթացքում եղել են Վրաստանի ամենահայտնի գինեգործական տարածաշրջանում՝ Կախեթիում:
Այսօր հրապարակվել էր Հայաստանի եւ Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Գիորգի Գախարիայի այս լուսանկարը, սակայն հայկական եւ վրացական պաշտոնական աղբյուրները չէին նշում, թե որ գինեգործարանում այն արվել:
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Գիորգի Գախարիան | Լուսանկարը՝ Մանե Գեւորգյան/ՀՀ կառավարություն
GastroVinօ-n պարզել է, որ կառավարությունների ղեկավարները եղել են Tsinandali Estate գինեգործարանում: Մեր ունեցած տեղեկություններով, նրանք նվեր են ստացել Prince Alexander Chavchavadze Saperavi Reserve գինին:
2019 թվականի ապրիլին վրացական Silk Road Group հոլդինգը իրեն պատկանող գինեգործարանին կից բացել է Radisson Collection Tsinandali Estate հյուրանոցը:
Լուսանկարը՝ Մանե Գեւորգյան/ՀՀ կառավարություն
Radisson Collection Tsinandali Estate հյուրանոցում գործում են երեք ռեստորաններ «Կոմս Ալեքսանդր», Le Bistro եւ «Կախեթի», որոնք, համապատասխանաբար, առաջարկում են միջազգային, ֆրանսիական եւ վրացական խոհանոցի ճաշատեսակներ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян и члены армянской делегации в рамках официального визита в Грузию 3 марта посетили Кахетию - самую известную грузинскую винодельческую область.
Эта фотография премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Гиоргия Гахария была опубликована сегодня, однако армянские и грузинские официальные источники не упоминали, на какой именно винодельне она была сделана.
Никол Пашинян и Гиоргий Гахария | Фото: Мане Геворгян / правительство Армении
GastroVinօ удалось выяснить, что главы правительств двух стран побывали в винодельне Tsinandali Estate. По нашим сведениям, они получили в подарок вино Prince Alexander Chavchavadze Saperavi Reserve.
В апреле 2019 года грузинский холдинг Silk Road Group открыл рядом с винодельней гостиницу Radisson Collection Tsinandali Estate.
Фото: Мане Геворгян / правительство Армении
В гостинице Radisson Collection Tsinandali Estate есть рестораны «Граф Александр», Le Bistro и «Кахети», которые предлагают, соответственно, блюда международной, французской и грузинской кухни.