Երեւանի կոնյակի գործարանը ներկայացրել է ARARAT Apricot նորարարական խմիչքը:
«ARARAT Apricot-ն ավանդույթների եւ վարպետության նոր արեւային բեկումն է: ARARAT Apricot-ը ստեղծված է 6 տարվա հնացման ARARAT կոնյակի հիմքով, որի օրգանոլեպտիկ հարստությունը լրացված է ծիրանի նուրբ համով»,- ասվում է ԵԿԳ-ի հաղորդագրության մեջ:
35% թնդությամբ ARARAT Apricot-ն ունի անսպասելիորեն փափուկ համ, որտեղ կոնյակի ավանդական օրգանոլեպտիկ հատկանիշները նրբագեղորեն զարդարված են ծիրանի երանգներով:
«Հայտնի ապրանքանիշերի կողմից համային եզրերի ընդլայնումը ոլորտի զարգացման նոր ուղղությունն է: ARARAT-ը՝ որպես ամբողջ աշխարհում առավել հայտնի հայկական կոնյակ, չէր կարող ետ մնալ այս համաշխարհային միտումից:
Անի Բերիաշվիլին՝ ԵԿԳ թիմի եւ հյուրերի հետ
Մեր առաջարկը պետք է լիներ առավելագույնս աուտենտիկ եւ ամենաքմահաճ սպառողի պահանջներին համապատասխանող: Այս նորարարական հավաքածուի նոր արտադրանքի ստեղծման համար մոտ երկու տարի պահանջվեց, քանի որ չնայած ARARAT կոնյակների եւ ծիրանի ակնհայտ ներդաշնակությանը, մեզ համար կարեւոր էր գտնել համադրություններից ամենանրբագեղը»,- ասել է Երեւանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Անի Բերիաշվիլին:

Ереванский коньячный завод (ЕКЗ) представил инновационный напиток ARARAT Apricot.
«Напиток ARARAT Apricot – новое солнечное преломление традиций и мастерства, нашедших свое инновационное отражение. ARARAT Apricot создан на основе 6-летнего коньяка ARARAT, органолептическое богатство которого дополнено деликатно обозначенным вкусом абрикоса», - говорится в сообщении ЕКЗ.
ARARAT Apricot крепостью в 35% обладает неожиданно мягким вкусом, где традиционные характеристики коньяка элегантно драпируются оттенками абрикосовых ноток.
Ани Бериашвили c командой ЕКЗ и гостями
«Расширение вкусовых границ среди известных брендов - новый виток развития индустрии в целом. ARARAT, как наиболее известный армянский коньяк во всем мире, не мог остаться в стороне от этого тренда. Наше предложение должно было быть максимально аутентичным и отвечающим требованиям самого взыскательного потребителя. Работа по созданию нового продукта инновационной линейки велась около двух лет. Несмотря на очевидность гармонии коньяков ARARAT и абрикоса, нам было важно найти самое изящное из всех возможных сочетаний», - сказала исполнительный директор Ереванского коньячного завода Ани Бериашвили.