Մոսկվայում կայացած «ProdExpo-2021» միջազգային ցուցահանդեսում «Armenia Wine» ընկերությունը մրցութային ժյուրիի որոշմամբ պարգեւատրվել է երկու ոսկե, երկու արծաթե եւ մեկ բրոնզե մեդալներով
Ոսկե մեդալներով պարգեւատրվել են «Armenia» ապրանքանիշի սալորի կարմիր կիսաքաղցր եւ «Yerevan BC 782» ապրանքանիշի նռան կիսաքաղցր գինիները:
«Orran» սպիտակ չոր եւ «Takar» սպիտակ Extra Brut գինիներն արժանացել են արծաթե մեդալների, իսկ «Orran» ապրանքանիշի կարմիր չոր գինին պարգեւատրվել է բրոնզե մեդալով:
Մեդալի արժանացած «Orran» գինիները հայ գինեսերներին է ներկայացվել դեռեւս այս տարվա ապրիլի սկզբին, սակայն արդեն հասցրել է արժանանալ բարձր գնահատանքի հայ սպառողների կողմից:
«ProdExpo-2021» ցուցահանդեսին մասնակցել են 1554 արտադրողներ 55 երկրներից:
Ցուցահանդեսի ընթացքում խմիչքների միջազգային համտեսման մրցույթի ընթացքում ներկայացուցչական ժյուրին (գինեգործներ, փորձագետներ, սպառողների միությունների ներկայացուցիչներ եւ քննադատներ) ընդունված միջազգային չափանիշներին համապատասխան գնահատել են մրցույթի մասնակից շուրջ 800 ապրանքատեսակ:
Քրիստինե Վարդանյանը | Լուսանկարը՝ Armenia Wine
«Յուրաքանչյուր անգամ, ներկայացնելով մեր գինիները եւ կոնյակները միջազգային ցուցահանդեսներում, մենք միաժամանակ ներկայացնում ենք Հայաստանի գինեգործության եւ կոնյակագործության հազարամյա պատմության լավագույն ավանդույթները։ Մենք հպարտ ենք մեր ձեռքբերումներով, քանի որ ժամանակակից գինեգործության խորհրդանիշ դարձած մեր ընկերությունը ցուցահանդեսի այցելուներին ներկայացավ ոչ միայն իր գերազանց համային որակով, այլ եւս մեկ անգամ բարձր պահեց հայկական գինու եւ կոնյակի մշակույթը»,- ասել է «Armenia Wine» ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Քրիստինե Վարդանյանը։

На международной выставке «ProdExpo-2021», состоявшейся в Москве, компания Armenia Wine решением жюри награждена двумя золотыми, двумя серебряными и одной бронзовой медалями.
Золотые медали получили красное полусладкое сливовое вино бренда «Armenia» и полусладкое гранатовое вино «Yerevan BC 782».
Белое сухое вино «Orran» и белое вино Extra Brut «Takar» были удостоены серебряных медалей, а красное сухое вино бренда «Orran» получило бронзовую медаль.
Удостоенные медалей вина «Orran» были представлены армянским ценителям вина в начале апреля этого года и уже успели получить высокую оценку армянского потребителя.
В международной выставке «ProdExpo -2021» принимали участие 1554 производителя из 55 стран мира.
В ходе международного конкурса по дегустации напитков, проводимого организаторами в рамках выставки, представительское жюри – виноделы, эксперты, представители объединений потребителей и критики – в соответствии с международными критериями, оценили более 800 брендов, участвовавших в конкурсе.
Кристине Варданян | Фото: Armenia Wine
«Каждый раз представляя наши вина и коньяки на международных выставках, мы, в тоже время, представляем лучшие традиции тысячелетней истории виноделия и производства коньяка в Армении. В этом году мы также удостоились высших наград – двух золотых, двух серебряных и одной бронзовой медалей. Мы гордимся нашими достижениями, так как наша компания, ставшая символом современного виноделия, предстала перед посетителями выставки не только превосходными вкусовыми качествами своей продукции, но и в очередной раз доказала, что хранит культуру армянского вина и коньяка на высоком уровне»,- подвела итог выставки коммерческий директор компании Armenia Wine Кристине Варданян.