Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը (ԱՆԻՖ) պաշտոնապես հայտնել է «Ֆուդ Ռեփաբլիք» ընկերության հետ համատեղ ծրագրով Hard Rock Cafe բրենդի Երեւան մուտքի մասին:
Օրերս «Ֆուդ Ռեփաբլիք»-ի հիմնադիր տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանը Hard Rock International ընկերության հետ ստորագրել է Ֆրանչայզինգի պայմանագիրը։
ԱՆԻֆ-ը ծրագրին մասնակցում է COVID-19-ի տնտեսական հետեւանքների մեղմացման նպատակով ստեղծված դուստր ընկերության հակաճգնաժամային ֆոնդի ծրագրերի շրջանակներում։
ԱՆԻՖ-ի եւ «Ֆուդ Ռեփաբլիք»- ի միջեւ պայմանագիրը կնքել են ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր + Պետություն հակաճգնաժամային ներդրումների կառավարիչ» ՓԲԸ տնօրեն Բելլա Մանուկյանը եւ «Ֆուդ Ռեփաբլիք» ընկերության տնօրեն Արսեն Հովհաննիսյանը։
Բելլա Մանուկյանը եւ Արսեն Հովհաննիսյանը | Լուսանկարը՝ ԱՆԻՖ
Hard Rock Cafe Yerevan-ի բացումը Երեւանում նախատեսվում է 2022 թվականի երկրորդ եռամսյակում:
«Համաշխարհային ճանաչում ունեցող նման ընկերության ֆրանչայզի բացումը Երեւանում ոչ միայն լավ նվեր կլինի հայ սպառողի եւ մայրաքաղաքի հյուրերի համար, այլեւ նոր խթան կհանդիսանա սպասարկման ոլորտի զարգացման գործում՝ նոր չափանիշներ սահմանելով երաժշտական ժամանցի, բիզնեսի եւ սպասարկման որակի կառավարման ոլորտներում։ Ռոքի ավանդույթներն իրենց տունը կվերագտնեն Հայաստանում։ Ուրախ կլինենք Երեւանը դարձնել նոր գրավիչ կետ Hard Rock Cafe-ի բոլոր սիրահարների համար», - ասել է Արսեն Հովհաննիսյանը:
ԱՆԻՖ-ի տնօրեն Դավիթ Փափազյանը գոհունակություն է հայտնել նման հանրաճանաչ բրենդի՝ Հայաստան մուտք գործելու առիթով.
«Վստահ ենք, որ պետական աջակցությունն առավել արդյունավետ է, երբ բիզնեսն ինքն ունի ընդլայնման, նոր նախաձեռնության տեսլական եւ պատրաստակամություն։ Մեր գործընկերների փորձն ու աշխարհահռչակ բրենդի ներկայությունը մայրաքաղաքում ոչ միայն հաջող բիզնես ծրագիր կդառնա, այլեւ կնպաստի Երեւանի տուրիստական գրավչությանը»։

Фонд государственных интересов Армении (ANIF) сообщает о запуске проекта по открытию всемирно известного бренда Hard Rock Cafe в Ереване в сотрудничестве с компанией Food Republic.
Директор-основатель Food Republic Арсен Оганесян подписал договор франчайзинга с Hard Rock International.
ANIF участвует в программе в рамках деятельности Антикризисного фонда, созданного для смягчения экономических последствий COVID-19.
Соглашение между ANIF и Food Republic подписали директор ЗАО фонда «Антикризисные инвестиции Предприниматель + Государство» Белла Манукян и директор-основатель Food Republic Арсен Оганесян.
Белла Манукян и Арсен Оганесян | Фото: ANIF
Открытие Hard Rock Cafe Yerevan в Ереване запланировано на второй квартал 2022 года.
Арсен Оганесян, основатель ресторанов Wine Republic, Asador, Mao и Point of View, начал переговоры с известной сетью Hard Rock Cafe в 2019 году.
«Запуск всемирно известного бренда в Ереване станет не только отличным подарком для армянских посетителей и гостей столицы, но и новым импульсом для развития сферы услуг, установив новые стандарты в управлении качеством бизнеса и услуг, новые стандарты живого звука. Рок-традиции обретут свой дом в Армении. Мы рады сделать Ереван новой точкой притяжения для всех поклонников Hard Rock Cafe», - отметил он.
«Мы уверены, что господдержка бывает эффективнее, когда у бизнеса есть собственное видение и готовность к расширению и новым инициативам. Опыт наших партнеров и всемирно известный бренд в столице - не только залог для успешного бизнес-проекта, но и повышение туристической привлекательности Еревана», - прокомментировал директор ANIF Давид Папазян.