Այսօրվանից Վրաստանի ռեստորաններում թույլատրվում է կենդանի երաժշտության կատարումը:
Մարտի 8-ից Վրաստանում սննդի օբյեկտներին թույլատրվում է սպասարկել ոչ միայն փողոցում, այլեւ ներսում գտնվող սեղանները: Սակայն շաբաթ եւ կիրակի օրերին ռեստորաններն ու սրճարանները կարող են աշխատել միայն առաքման ռեժիմում, իսկ աշխատանքային օրերին՝ միայն մինչև 21:00, երբ սկսվում է պարետային ժամը:
Ռեստորանների աշխատանքի սահմանափակումների մասնակի վերացումը չի փրկի նրանց սնանկությունից, Sputnik Gruzia-ին ասել է Վրաստանի ռեստորատորների ասոցիացիայի նախագահ Շոթա Բուրջանաձեն: «Մենք աշխատում ենք միայն 20% -ով», - ավելացրել է նա:
Ըստ Միջազգային կանխատեսումների եւ հետազոտությունների կենտրոնի փոխնախագահ Նիկա Շենգելիայի գնահատականի, ռեստորանների 50%-ը չի կարողացել գոյատեւել Վրաստանում 2020-ի նոյեմբերի 28-ից սահմանված սահմանափակումների պայմաններում:
Ճգնաժամը մեղմելու համար Թբիլիսիի քաղաքապետարանը որոշել է ռեստորաններին 5 հազար լարի արժողությամբ (մոտ 1,5 հազար դոլար) վաուչերներ բաժանել:

С сегодняшнего дня в ресторанах Грузии разрешено живое исполнение музыки.
С 8 марта объектам питания в Грузии разрешено обслуживать гостей не только за столиками на улице, но и в помещениях. Но по субботам и воскресеньям рестораны и кафе могут работать только на вынос, а в будние дни - только до 21:00 часов, когда начинается действие комендантского часа.
Частичное снятие ограничений с работы ресторанов не спасет их от банкротства, заявил Sputnik Gruzia президент Ассоциации рестораторов Грузии Шота Бурджанадзе. «Мы работамем только на 20%», - добавил он.
А по оценке вице-президента Центра международного прогнозирования и исследований Ники Шенгелия, пережить коронавирусные ограничения, введенные в Грузии с 28 ноября 2020 года, не смогли 50% ресторанов.
Чтобы помочь ресторанной индустрии преодолеть кризис, мэрия Тбилиси приняла решение раздать ресторанам ваучеры на 5 тысяч лари (около 1,5 тысяч долларов).